Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start
Finał w Krakowskiej Filharmonii

 

We wtorek 6 października 2020 r. w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego miała miejsce gala finałowa konkursu historycznego Patria Nostra, w której uczestniczyły uczennice naszej szkoły: Oliwia Tokarczyk, Kaja Sukiennik, Zuzanna Kurzeja wraz z opiekunem p. Magdaleną Sroką.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez zespół krótkiego (30-40 sekundowego) filmu lub animacji dotyczącej wskazanego przez organizatora ważnego wydarzenia z historii Polski. W tegorocznej, V już edycji konkursu  wzięło udział ponad 70 drużyn z małopolskich szkół oraz drużyny ze szkół polonijnych (m.in. z Litwy, Ukrainy, Węgier, USA). 40 drużyn zostało wyróżnionych i zaproszonych na galę do Krakowa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrodą dla zwycięskiego zespołu była wycieczka do Brukseli. Pojadą na nią uczniowie z Wilna, którzy wygrali tegoroczną edycję.

Film przygotowany przez uczennice naszego liceum do obejrzenia poniżej. Temat filmu – Egzekucja Augusta Emila Fieldorfa „Nila”.

Lub link: https://youtu.be/suPV65DVtqY

 


LO Stary Sacz 2011