Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start
Daria Maurek – Wolontariuszką Roku 2020
W tym roku szkolnym Kapituła Konkursu Starosty Nowosądeckiego w zakresie wspierania i promocji organizacji pozarządowych oraz wolontariatu przyznała Darii Maurek nagrodę w kategorii: Młody Wolontariusz Roku. Celem konkursu jest pokazanie i uhonorowanie dobroczynnej, społecznej działalności osób, grup i organizacji społecznych, które pracują nieodpłatnie na rzecz mieszkańców, a także promowanie aktywnych działań wolontariatu organizowanych na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Daria Maurek działała trzy lata w Szkolnym Klubie Wolontariatu przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Sursum Corda w Nowym Sączu i Fundacją Dzień Dobry. Działa aktywnie w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rytrze. Posiada szkolenie z zakresu podstaw prawnych wolontariatu i szkolenie  z animacji: „Animator zabaw dziecięcych”.  Daria lubi pracę z dziećmi, dlatego też co roku pomagała jako wolontariuszka na zabawach andrzejkowych i karnawałowych w szkole podstawowej.

Ponadto Daria uczestniczyła w wielu akcjach wolontarystycznych np.: Bieg Bejorów w Rytrze, Dzień Dobrych Uczynków, Akcja charytatywna „Zostań dyplomowanym Mikołajem”, Dzień Rodziny, Małopolski Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych, Festyn z okazji Dnia Dziecka w Starym Sączu, Nocny Bieg św. Kingi, Festyn Rodzinny w Nowym Sączu, Akcja charytatywna „Serce Sercu’, Światowy Dzień Wolontariatu, wigilia dla seniorów. Daria brała udział również w projekcie dla młodzieży „WOLONTARIAT, JESTEM ZA!”, który prowadziła Fundacja Dzień Dobry. W ramach tego projektu uczestniczyła w inicjatywie młodzieżowej „Seniorzy Jutra”, angażującej seniorów do aktywności społecznej. Głównym celem tej akcji było łączenie pokoleń: młodzieży i seniorów. W bibliotece w Gołkowicach odbyło się spotkanie wielkanocne i warsztaty bibułkarskie (robienia palm wielkanocnych). Daria wspólnie z innymi wolontariuszami ze szkoły, mogła włączyć się w pomoc zorganizowania warsztatów wielkanocnych. Dużą aktywność i poświęcenie Darii można było dostrzec w organizowaniu wigilii dla seniorów, która w naszym liceum stała się już tradycją.

Niestety, od marca 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa, działalność wolontarystyczna w szkołach została ograniczona. Akcja: „Zostań w domu” zachęcała, żeby wychodzić z domów tylko w razie najpotrzebniejszych czynności życiowych. Ograniczenie kontaktów społecznych miało zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Daria nie pozostała obojętna na los seniorów. W dobie pandemii, przy zachowaniu najwyższych środków ostrożności, Daria kilka razy w tygodniu robi zakupy seniorom  i dostarcza je do domów.

Gratulujemy Darii wyróżnienia i cieszymy się, że jej praca w wolontariacie została doceniona. Naszej wolontariuszce życzymy nieustającej energii, realizacji zamierzonych celów, wytrwałości i wiary w to, że każdy dobry uczynek powróci.

 


LO Stary Sacz 2011