Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start
Wyróżnienie w konkursie recytatorskim
W tym roku z powodu nasilających się zachorowań na  koronawirusa  Pałac Młodzieży w Nowym Sączu podjął decyzję o zmianie formuły Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły i dlatego przesłuchania odbyły się online. Nasze liceum reprezentowali: Marlena Niemiec (z klasy 1b), Oliwia Tokarczyk (z klasy 2a) i Arkadiusz Drożdż ( z klasy 2e). Licealiści recytowali następujące wiersze: „Kamieniołom”, „Szymon z Cyreny”, „Myśląc ojczyzna”.

Jury Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły „Do Ciebie wołam Człowieku, Ciebie szukam” przyznało dwa wyróżnienia uczniom naszej szkoły: Marlenie Niemiec i Arkadiuszowi Drożdżowi. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach recytatorskich!

Celem Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły jest upamiętnienie wyboru Papieża Jana Pawła II, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka oraz propagowanie pięknej poezji.

 


LO Stary Sacz 2011